The Soviet Military Awards Page Forum  
  • Serial Numbers Database 2.0
Enter Here

vBClassified Featured Listings
Victory Parade VoG - BTCT
Order of the Red Star, #17754, 1940, Finnish ..,
11th Guards Army Veteran Badge
K-berg signed by HSU - BTCT
Dzhuk Maternity Order III Class

Go Back   The Soviet Military Awards Page Forum > Soviet Awards Forums > Soviet Sphere > People's/Socialist Republic Of Romania > Romanian Medals

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-29-2013, 09:57 AM   #1
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Medal Of Labour.

Here is the Medal Of Labour (Medalia Muncii) which was founded by decree #172 of 28th April 1949 ad later modified by decree #414 of 1953 and later repealed by government act #7 of 8th January 1998. Awarded "For outstanding merit in labour".
This is the post-1965 "RSR" Type.
Attached Images
File Type: jpg 100_8184.jpg (121.2 KB, 7 views)
File Type: jpg 100_8186.jpg (122.3 KB, 4 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Sponsored Links
Old 09-07-2013, 07:17 AM   #2
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Here is a Type 2 (Type 1 had an Imperial style suspension). Awarded 1950-c1955.
Attached Images
File Type: jpg 101_1182.jpg (123.7 KB, 9 views)
File Type: jpg 101_1184.jpg (121.4 KB, 5 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-07-2013, 07:38 AM   #3
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Here is a Type 3. This Type was awarded c1955-1965.
Attached Images
File Type: jpg 101_1186.jpg (124.1 KB, 3 views)
File Type: jpg 101_1187.jpg (119.3 KB, 2 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-07-2013, 07:40 AM   #4
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Although this one was awarded to Anton Specht (a German name) on 10th August 1964.
Attached Images
File Type: jpg img396.jpg (92.0 KB, 0 views)
File Type: jpg img397.jpg (118.9 KB, 3 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-07-2013, 08:07 AM   #5
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Here is Type 4 awarded from 1965.
Attached Images
File Type: jpg 101_1189.jpg (125.5 KB, 0 views)
File Type: jpg 101_1192.jpg (124.3 KB, 0 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-07-2013, 08:11 AM   #6
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Awarded to the economist Dumitru Răcuciu, Head of the bureau of labour and salaries of the Agricultural Enterprise Of State, Great Island of Brăila on 22nd February 1971.

I've found the full decree;

Decretul nr. 54/1971 privind conferirea de ordine şi medalii unor muncitori, mecanizatori, tehnicieni, ingineri şi economişti care lucrează în unităţile Departamentului agriculturii de stat din Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor

Decree no. 54/1971 on awarding orders and medals of workers, machine operators, technicians, engineers and economists working in the units of the Department of Agriculture of State in the Ministry of Agriculture, Food, Forestry and Water

Pentru merite deosebite în activitatea de producţie şi economico-financiară a întreprinderilor agricole de stat,

Consiliul de Stat al Republicii Socialiste România decretează:
Art. 1.

Se conferă Ordinul Muncii clasa I tovarăşilor:

Ion P. Bora - inginer agronom, director la I.A.S. Şegarcea, judeţul Dolj.
Gheorghe St. Costache - maistru mecanic la I.A.S. Puchenii Mari, judeţul Prahova.
Iacab D. Deneş - maistru grădinar la I.A.S. Codlea, judeţul Braşov.
Vasilica Diaconu - inginer agronom, şef de fermă a I.A.S. Popeşti-Sere, municipiul Bucureşti.
Ana C. Fîşcu - mulgătoare la I.A.S. Variaş, judeţul Timiş.
Adolf Mihai Kristoff - maistru viticol, şef de fermă a I.A.S. Mediaş, judeţul Sibiu.
Valerian Negoiţă - inginer agronom, director la I.A.S. Bacău.
Marin Gh. Tudoran - inginer horticultor, director la I.A.S. Medgidia, judeţul Constanţa.
Stan M. Tîrlea - inginer zootehnist, director general la Trustul pentru producţie avicolă.
Constantin Zgîrvaci - tractorist la I.A.S. Însurăţei, judeţul Brăila.

Art. 2.

Se conferă Ordinul Muncii clasa a II-a tovarăşilor:

Urania Stela Alexandrescu - medic veterinar, şef de fermă la I.A.S. Buzău, judeţul Buzău.
Lucia T. Bîrca - inginer zootehnist la I.A.S. Mihăleşti, judeţul Ilfov.
Ana T. Brătianu - îngrijitoare de păsări la I.A.S. Avicola Craiova, judeţul Dolj.
Ion V. Breban - tractorist la I.A.S. Deta, judeţul Timiş.
Dumitru I. Călin - mulgător la I.A.S. Turnu Măgurele, judeţul Teleorman.
Alexandru M. Cocoşilă - inginer agronom, director general la I.A.S. Urziceni, judeţul Ilfov.
Vasile Cozmuţa - inginer zootehnist, director general al Trustului pentru îngrăşarea porcilor.
Stefan Demeny - inginer zootehnist, director la I.A.S. Avicola Mureş, judeţul Mureş.
Constantin I. Gip - inginer agronom, director la I.A.S. Ograda, judeţul Ialomiţa.
Gheorghe N. Huluţa - mulgător la I.A.S. Bîrlad, judeţul Vaslui.
Mihail T. Kantz - mecanizator la I.A.S. Sibiu, judeţul Sibiu.
Octavian N. Lambru - inginer agronom, director la I.A.S. Murfatlar, judeţul Constanţa.
Gheorghe Manu - inginer agronom, director general al Direcţiei agricole, judeţul Vaslui.
Ion Moldovan - şeful Departamentului industriei alimentare din Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor.
Augustin I. Nemeş - îngrijitor porcine la Complexul Gorneşti, judeţul Mureş.
Marin I. Otu - mulgător la I.A.S. Robăneşti, judeţul Dolj.
Dumitru D. Restanţia - inginer zootehnist, director la I.A.S. Oradea, judeţul Bihor.
Ion M. Soineanu - muncitor viticultor la I.A.S. Odobeşti, judeţul Vrancea.
Dumitru Gh. Ştirbu - tehnician agricol, şef de fermă la I.A.S. Studina, judeţul Olt.
Ion Teşu - şeful Departamentului agriculturii de stat, adjunct al ministrului agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor.
Ion N. Toma - inginer agronom, director la I.A.S. Prejmer, judeţul Braşov.
Francisc F. Vintze - mecanic agricol la I.A.S. Udviniş, judeţul Arad.

Art. 3.

Se conferă ordinul Steaua Republicii Socialiste România clasa a III-a tovarăşilor:

Ion S. Burcea - inginer agronom, director general în Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor.
Florin Chiţu - adjunct al ministrului agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor.
Nicodim N. Dăian - economist, consilier la Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor.
Ecaterina Drăghici - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Giubega, judeţul Dolj.
Alexandru Ienciu - tehnician agronom, director la I.A.S. "30 Decembrie", municipiul Bucureşti.
Emil N. Ionescu - inginer agronom, director la I.A.S. Valea Călugărească, judeţul Prahova.
Ferdinand G. Kopacz - inginer, şef de fermă la I.A.S. Miercurea-Ciuc, judeţul Harghita.
Ioan P. Nedelcu - mecanic agricol la I.A.S. Hîrşova, judeţul Constanţa.
Ion D. Nicolae - mecanic agricol la I.A.S. Pietroiu, judeţul Ialomiţa.
Simion S. Paraschiv - inginer agronom, director la I.A.S. Buciumeni, judeţul Ilfov.
Ioan Al. Popovici - mecanic agricol la I.A.S. Bistriţa, judeţul Bistriţa-Năsăud.
Ion Gh. Stîngă - tehnician horticol, şef de fermă la I.A.S. Rîmnicu Vîlcea, judeţul Vîlcea.
Attached Images
File Type: jpg img394.jpg (64.5 KB, 0 views)
File Type: jpg img395.jpg (108.1 KB, 2 views)
__________________
"Signed with his own rubber stamp"

Last edited by CtahhR; 09-22-2014 at 07:07 AM.
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-22-2014, 07:08 AM   #7
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Art. 4.

Se conferă Ordinul Muncii clasa a III-a tovarăşilor:

Victor S. Ackerman - inginer zootehnist, director la I.A.S. Ceala, judeţul Arad.
Nicolae T. Alexe - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Ograda, judeţul Ialomiţa.
Vasile A. Agu - mulgător la I.A.S. Roman, judeţul Neamţ.
Mihai I. Agavriloaiei - mulgător la I.A.S. Cobadin, judeţul Constanţa.
Iosif Gh. Andronic - tehnician horticol, şef de fermă la I.A.S. Panciu, judeţul Vrancea.
Ştefan I. Avram - îngrijitor mulgător la I.A.S. Bucureşti, municipiul Bucureşti.
Ion Gh. Ani - mecanic agricol la I.A.S. Tîrgovişte, judeţul Dîmboviţa.
Mihai St. Androne - mecanic agricol la I.A.S. Buzău, judeţul Buzău.
Ion I. Achim - îngrijitor porcine la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Palota, judeţul Bihor.
Vasile N. Arhip - economist, economist şef la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Bacău, judeţul Bacău.
Gheorghe V. Andone - economist, şeful sectorului economic la I.A.S. Vaslui, judeţul Vaslui.
Ioan I. Anghelina - economist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Petru G. Anta - medic veterinar, şef de fermă la Întreprinderea avicolă de stat Arad, judeţul Arad.
Ioan I. Apahideanu - medic veterinar, director la Centrul republican pentru creşterea şi calificarea cailor de rasă.
Gheorgme A. Baculea - inginer agronom, inspector principal la I.A.S. Tîrgu Mureş, judeţul Mureş.
Nicolae I. Bahrim - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Valea Călugărească, judeţul Prahova.
Nicolae N. Bădiţoiu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Giarmata, judeţul Timiş.
Ion I. Băloiu - inginer horticol, director la I.A.S. Codlea-Sere, judeţul Braşov.
Ion S. Bălţatu - inginer horticol, director la I.A.S. Neptun, judeţul Constanţa.
Gheorghe Paraschiv Al. Bănică - inginer zootehnist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Traian Gh. Bobu - maistru, şef de atelier la I.A.S. Varias, judeţul Timiş.
Dumitru Ion Boncotă - inginer agronom, inginer principal la Departamentul agriculturii de stat.
Vasile A. Bondrea - medic veterinar, director la Întreprinderea avicolă de stat Seini, judeţul Maramureş.
Ion Mihail I. Borza - inginer agronom, inginer principal la Departamentul agriculturii de stat.
Dumitru C. Bosoancă - inginer zootehnist, director tehnic la Departamentul agriculturii de stat.
Ştefan C. Botanov - economist, economist şef la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Brăila, judeţul Brăila.
Aurel Lucian I. Borţan - inginer zootehnist, director la I.A.S. Peştera, judeţul Constanţa.
Nicu D. Bucur - îngrijitor oi la I.A.S. Sadova, judeţul Dolj.
Walter I.H. Broos - medic veterinar, tehnolog şef la Întreprinderea avicolă de stat Braşov, judeţul Braşov.
Nicolae I. Briciu - tractorist la ferma Viişoara de la I.A.S. Bistriţa, judeţul Bistriţa-Năsăud.
Andrei A. Balazs - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Odorhei, judeţul Harghita.
Speranţa N. Blebea - inginer horticol, şef de fermă la I.A.S. "30 Decembrie", municipiul Bucureşti.
Ion A. Bîrsan - tehnician la I.A.S. Casimcea, judeţul Tulcea.
Maria Gh. Brăgean - muncitor păsări la Întreprinderea avicolă de stat Deva, judeţul Hunedoara.
Benedekt B. Benko - tehnician zootehnist la I.A.S. Aiud, judeţul Alba.
Elisabeta A. Bideaua - muncitoare-îngrijitoare păsări la Întreprinderea avicolă de stat Băicoi, judeţul Prahova.
Dumitru Ilie Bîlcu - economist, director economic la I.A.S. Brebeni, judeţul Olt.
Gheorghe I. But - mulgător la I.A.S. Satu Mare, judeţul Satu Mare.
Hanz A. Botesch - mecanic la I.A.S. Apoldul de Sus, judeţul Sibiu.
Constantin P. Băviţă - inginer, inginer şef la I.A.S. Tîrgu Jiu, judeţul Gorj.
Mihai I. Bahnareanu - tehnician viticol, şef de fermă la I.A.S. Huşi, judeţul Vaslui.
Benedict Florin Gh. Catană - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Suceava, judeţul Suceava.
Alexandru A.D. Chiriac - inginer agronom, director la Întreprinderea avicolă de stat Suceava, judeţul Suceava.
Petrache Al. Chitilă - inginer constructor, director la Direcţia construcţii din Departamentul agriculturii de stat.
Tiberiu P. Chiţimia - medic veterinar, şef de fermă industrială la Staţiunea centrală de cercetări pentru creşterea porcilor Periş, judeţul Ilfov.
Nicolae Al. Ciobanu - inginer mecanic, inginer şef mecanic la I.A.S. Urleasca, judeţul Brăila.
Petru Ioan Ciobotaru - economist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Grigore N. Ciotlăuş - inginer agronom, tehnolog şef la I.A.S. Cluj, judeţul Cluj.
Anghelache St. Ciovîrtă - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Cotnari, judeţul Iaşi.
Iustin T. Constantin - inginer zootehnist, director tehnic la I.A.S. Miroslava, judeţul Iaşi.
Corneliu V. Corduneanu - inginer zootehnist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Vasile Ion Costea - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Tulcea, judeţul Tulcea.
Gheorghe A. Costin - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Utviniş, judeţul Arad.
Livian T. Cristea - inginer zootehnist, director la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Băileşti, judeţul Dolj.
Dumitru D. Cucui - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Seuca, judeţul Mureş.
Gheorghe D. Corciu - mecanic agricol la I.A.S. Bacău, judeţul Bacău.
Gheorghe I. Cordunescu - îngrijitor porci la I.A.S. Turnu Severin, judeţul Mehedinţi.
Aurel D. Cornea - mecanic, şeful sectorului mecanic de la I.A.S. Reghin, judeţul Mureş.
Augustin Gr. Costea - tehnician horticol, şef de fermă la I.A.S. Sighet, judeţul Maramureş.
Constantin Gh. Curcă - îngrijitor ovine la I.A.S. Cotnari, judeţul Iaşi.
Ion I. Cimpoieru - mecanic agricol la ferma Şomcuta Mare din I.A.S. Baia Mare, judeţul Maramureş.
Gheorghe Gh. Constantin - îngrijitor porcine la I.A.S. Movila Vulpii, judeţul Prahova.
Constantin I. Cojocaru - strungar la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Valerian N. Caraman - inginer mecanic, director la I.A.S. Buzău, judeţul Buzău.
Oprea I. Cioroianu - medic veterinar, director la Întreprinderea avicolă de stat Craiova, judeţul Dolj.
Florin N. Constantinescu - inginer agronom, director a I.A.S. Alexandria, judeţul Teleorman.
Sergiu Gr. Chiriacescu - inginer agronom, director a I.A.S. Mihail Kogălniceanu, judeţul Constanţa.
Gheorghe V. Cosman - mecanic la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Gheorghe Miltiade Darie - inginer agronom, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Petre St. Dumitru - tractorist la I.A.S. Movila Vulpii, judeţul Prahova.
Iosif I. Dane - tehnician horticol, şef de fermă la I.A.S. Valea lui Mihai, judeţul Bihor.
Apostol D. Dima - mecanic agricol la I.A.S. Peştera, judeţul Constanţa.
Gheorghe F. Dragoman - tehnician mecanic, şef de producţie la Fabrica de nutreţuri combinate Ciulniţa, judeţul Ialomiţa.
Vasile M. Draghia - tehnician la I.A.S. Insula Mare a Brăilei, judeţul Brăila.
Dumitru I. Drăghiceanu - mecanic agricol la I.A.S. Agigea, judeţul Constanţa.
Alexandru I. Doicu - muncitor la secţia porcine a I.A.S. Ulmeni, judeţul Ilfov.
Marin E. Dumitrescu - inginer zootehnist, director la Fabrica de nutreţuri combinate Urleasca, judeţul Brăila.
Gheorghe Gh. David - inginer agronom, director la I.A.S. Urleasca, judeţul Brăila.
Ion Gh. Diaconescu - tehnician, şef de fermă la I.A.S. Suceava, judeţul Suceava.
Petru P. Dean - inginer zootehnist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Ovidiu Gh. Diaconescu - inginer agronom, inginer principal la Departamentul agriculturii de stat.
Dimitrie-Gabriel P. Diamandopol - inginer agronom, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Constantin C. Dicu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Slobozia, judeţul Ialomiţa.
Mircea G. Dimoftache - inginer agronom, tehnolog şef adjunct la I.A.S. Cămăraş, judeţul Cluj.
Mircea F. Ditu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Tuluceşti, judeţul Galaţi.
Miron Ion Dobrescu - inginer agronom, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Nicolae N. Dobrin - inginer zootehnist, inginer şef la Complexul de vaci din I.A.S. Roman, judeţul Neamţ.
Ion V. Doroftei - inginer zootehnist, director la I.A.S. Ulmeni, judeţul Ilfov.
Pavel P. Drăghicescu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Reşiţa, judeţul Caraş-Severin.
Dumitru S. Dumitru - mecanic agricol, mecanic de atelier la I.A.S. Tuluceşti, judeţul Galaţi.
Alexandru C. Dănilă - inginer agronom, director general adjunct la Direcţia generală a agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor, judeţul Bacău.
Filip F. Dumitraşcu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Giarmata, judeţul Timiş.
Romeo I. Dumitrescu - economist, director economic la Trustul pentru creşterea păsărilor, judeţul Ilfov.
Aurel Gh. Durbaco - tehnician, tehnician veterinar la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Alexandru P. Duţu - inginer zootehnist, director la I.A.S. Agigea, judeţul Constanţa.
Dumitru N. Fîntînă - inginer agronom, director la I.A.S. Haţeg, judeţul Hunedoara.
Trifan I. Fîntînă - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Pecica, judeţul Arad.
Tiberiu F. Ferencz - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Miercurea-Ciuc, judeţul Harghita.
Vasile Gh. Firtos - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Sighişoara, judeţul Mureş.
Valeriu I. Florescu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Voiteni, judeţul Timiş.
Elena N. Frank - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Timişoara, judeţul Timiş.
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-22-2014, 07:09 AM   #8
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Constantin D. Georgescu - mecanic la I.A.S. Casimcea, judeţul Tulcea.
Ion M. Georgescu - tehnician mecanic, şef de atelier la I.A.S. Lehliu, judeţul Ialomiţa.
Mitică I. Georgescu - economist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Ludovic L. Gene - tehnician zootehnist la I.A.S. Tăşnad, judeţul Satu Mare.
Vasile C. Ghica - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Însurăţei, judeţul Brăila.
Constantin I. Glăvan - mecanic agricol la I.A.S. Drăgăneşti-Vlaşca, judeţul Teleorman.
Sigismund I. Gyorgy - mecanic agricol la I.A.S. Tîrgu Mureş, judeţul Mureş.
Dumitru I. Ghiţuică - tehnician mecanic la I.A.S. Deta, judeţul Timiş.
Virgil N. Ghiorghită - îngrijitor porci la I.A.S. Şegarcea, judeţul Dolj.
Alexandru I. Gormoş - mecanic agricol la I.A.S. Odoreu, judeţul Satu Mare.
Mihai D. Gună - mecanic agricol la I.A.S. Giubega, judeţul Dolj.
Ioan G. Gheorghiu - inginer agronom, director la I.A.S. Tîrgu Frumos, judeţul Iaşi.
Mihai M. Groos - mecanic, şef de atelier la I.A.S. Buziaş, judeţul Timiş.
Gligor V. Gîş - îngrijitor animale la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Ceala, judeţul Arad.
Ioan I. Gulacsi - mecanic agricol la I.A.S. Cluj, judeţul Cluj.
Vasile I. Galbur - inginer agronom, director la I.A.S. Mihail Kogălniceanu, judeţul Tulcea.
Ion Gr. Georgescu - inginer zootehnist, director la Întreprinderea avicolă de stat Cuparu, judeţul Dîmboviţa.
Tatiana I. Georgescu - tehnician horticol, tehnician fermă la I.A.S. Medgidia, judeţul Constanţa.
Valentin N. Georgescu - inginer agronom, director la I.A.S. Slobozia, judeţul Ialomiţa.
Kristo I. Geza - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Sfîntu Gheorghe, judeţul Covasna.
Vasile N. Gheauru - inginer horticol la I.A.S. Feteşti, judeţul Ialomiţa.
Titu T. Glăvan - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Şegarcea, judeţul Dolj.
Virgiliu V. Gomoiu - medic veterinar, director tehnic la Întreprinderea avicolă de stat Braşov, judeţul Braşov.
Jean C. Grecu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Dealul Bujorului, judeţul Galaţi.
Petre Ion Gurău - inginer agronom, director la I.A.S. Brebeni, judeţul Olt.
Manole I. Haloteseu - economist, director economic la I.A.S. Deta, judeţul Timiş.
Aurel T. Hondru - mecanic agricol la I.A.S. Bucium, judeţul Iaşi.
Ion I. Hîndoreanu - îngrijitor ovine la I.A.S. Peştera, judeţul Constanţa.
Ştefan I. Harş - mecanic agricol la I.A.S. Tulcea, judeţul Tulcea.
Mustafa Sali Haivas - inginer agronom, director la I.A.S. Casimcea, judeţul Tulcea.
Gheorghe P. Haivei - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Valea Călugărească, judeţul Prahova.
Valeriu P. Ifrim - inginer horticol, director tehnic la I.A.S. Fîntînele, judeţul Arad.
Mircea M. Ioan - inginer agronom la Departamentul agriculturii de stat.
Aurel Ştefan Ionescu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Măcin, judeţul Tulcea.
Mircea I. Iarca - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Stăncuţa, judeţul Brăila.
Lucian P. Istrate - mecanic agricol la I.A.S. Tulcea, judeţul Tulcea.
Ion C. Ionescu - mecanic de întreţinere la I.A.S. Cilibia, judeţul Buzău.
Ion L. Iancu - muncitor la I.A.S. Tîrgovişte, judeţul Dîmboviţa.
Aurora N. Ieşeanu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Suceava, judeţul Suceava.
Petre I. Ianca - inginer horticol, director tehnic la I.A.S. Ştefăneşti, judeţul Argeş.
Zaharia I. Jegan - mecanic agricol la I.A.S. Prejmer, judeţul Braşov.
Gligore Gr. Jucan - tractorist la Ferma Mihăeş, judeţul Mureş.
Liviu St. Jianu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Cotnari, judeţul Iaşi.
Ilona A. Kozsokaru - îngrijitor-mulgător la I.A.S. Codlea, judeţul Braşov.
Emil A. Luca - adjunct al ministrului agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor.
Dumitra D. Luca - mecanic-agricol la I.A.S. Turnu Severin, judeţul Mehedinţi.
Emil N. Luca - inginer agronom, director la I.A.S. Mircea Vodă, judeţul Ialomiţa.
Gheorghe A. Lăzăroaie - mecanic agricol la I.A.S. Agigea, judeţul Constanţa.
Dumitru Gh. Lupu - mecanic agricol La întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Tomeşti, judeţul Iaşi.
Ioan I. Larg - tehnician mecanic, şeful sectorului Mecanic de la I.A.S. Tîrgu Mureş, judeţul Mureş.
Alexandru V. Luchian - mulgător la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Iosif I. Losonczi - mecanic agricol la I.A.S. Reşiţa, judeţul Caraş-Severin.
Octavian A. Lung - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Baia Mare, judeţul Maramureş.
Ion Gh. Lungu - inginer hortiviticol, director la I.A.S. Dealul Viilor, judeţul Mehedinţi.
Nicolae-Tănăsoiu Lăzăreseu - inginer mecanic agricol, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Gheorghe S. Lupu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Cilibia, judeţul Buzău.
Vasile P. Lupuşanschi - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Botoşani judeţul Botoşani.
Emilian P. Manafu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Zalău, judeţul Sălaj.
Ion Grigore Mănescu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Hîrşova, judeţul Constanţa.
Ion S. Marcu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Sînnicolau Mare, judeţul Timiş.
Constantin S. Murgăşanu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Sadova, judeţul Dolj.
Ilie I. Mărgineanu - inginer agronom, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Ştefan I. Marin - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Pietroiu, judeţul Ialomiţa.
Nicu M. Marinescu - inginer zootehnist, şef de fermă la I.A.S. Puchenii Mari, judeţul Prahova.
Dan S. Marinescu - economist, director economic la I.A.S. Murfatlar, judeţul Constanţa.
Nicolae N. Marinescu - inginer instalator, inginer proiectant la Institutul de studii, cercetări şi proiectări pentru construcţii zootehnice.
Aurel V. Marinescu - inginer agronom, director la I.A.S. Însurăţei, judeţul Brăila.
Eugen A. Matei - inginer agronom, director la I.A.S. Zimnicea, judeţul Teleorman.
Iosif Gh. Mateiciuc - inginer zootehnist, director la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Vereşti, judeţul Suceava.
Nicolae I. Moisescu - tehnician mecanic, şeful sectorului mecanic de la I.A.S. Lehliu, judeţul Ialomiţa.
Mihai M. Molnar - mecanic de întreţinere la I.A.S. Valea lui Mihai, judeţul Bihor.
Gheorghe St. Mirică - mecanic de întreţinere la I.A.S. Rîmnicu Sărat, judeţul Buzău.
Vasile I. Mutu - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Alexandria, judeţul Teleorman.
Sebastian C. Paul Manoliu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Titu, judeţul Dîmboviţa.
Nicolae I. Manea - tehnician, şef de fermă la I.A.S. Ograda, judeţul Ialomiţa.
Vasile I. Mărgineanu - mecanic la Fabrica de nutreţuri combinate Urleasca, judeţul Brăila.
Traian V. Mandiuc - mecanic agricol la I.A.S. Măcin, judeţul Tulcea.
Marin T. Mocăniţă - tractorist la I.A.S. Focşani, judeţul Vrancea.
Ludovic I. Mihalco - mecanic agricol la I.A.S. Pecica, judeţul Arad.
Gheorghe N. Mogoş - tehnician, şef de fermă la I.A.S. Urziceni, judeţul Ilfov.
Mihai H. Mihalache - muncitor vinificator la I.A.S. Valea Călugărească, judeţul Prahova.
Mihai Gh. Mihailov - inginer zootehnist, director la Întreprinderea avicolă de stat Mihail Kogălniceanu, judeţul Constanţa.
Nicolae C. Mihăilescu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Mihăileşti, judeţul Ilfov.
Tudor V. Mocănescu - maistru mecanic, şef de atelier la I.A.S. Ograda, judeţul Ialomiţa.
Ion C. Moţoc - inginer horticol, director tehnic la I.A.S. Tîrgovişte, judeţul Dîmboviţa.
Gheorghe Constantin Mustăţea - inginer mecanic, director la Întreprinderea de mecanizare a agriculturii, judeţul Olt.
Erminiu E. Nicoară - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Agnita, judeţul Sibiu.
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-22-2014, 07:09 AM   #9
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Vasile S. Negritu - inginer agronom la Departamentul agriculturii de stat.
George I. Niţulescu - economist, director economic la I.A.S. Pietroasele, judeţul Buzău.
Berdilă I. Negraia - mecanic agricol la I.A.S. Tuluceşti, judeţul Galaţi.
Dumitru I. Negoiţă - inginer agronom, director la I.A.S. Baldovineşti, judeţul Brăila.
Costică M. Neacşu - mecanic la I.A.S. Insula Mare a Brăilei, judeţul Brăila.
Ion S. Neamţu - mecanic agricol la I.A.S. Dorobanţu, judeţul Constanţa.
Toma N. Nicolescu - tehnician agronom la I.A.S. Feteşti, judeţul Ialomiţa.
Ivanovici I. Negru - mecanic, şeful sectorului mecanic de la I.A.S. Rupea, judeţul Braşov.
Ion N. Nedelcu - tehnician agronom, şef de fermă a I.A.S. Măgurele, judeţul Prahova.
Miron I. Nedelea - inginer mecanic, inginer mecanic şef la I.A.S. Giurgiu, judeţul Ilfov.
Costică C. Ochiroşi - mecanizator la I.A.S. Urleasca, judeţul Brăila.
Teodor I. Onicas - mecanic agricol la I.A.S. Zalău, judeţul Sălaj.
Vasile Gh. Osman - mecanic agricol la I.A.S. Dealul Viilor, judeţul Mehedinţi.
Gheorghe I. Orbu - meeanic agricol la I.A.S. Rogova, judeţul Mehedinţi.
Stoica M. Olteanu - muncitor la I.A.S. Rîmnicu Sărat, judeţul Buzău.
Nicolae Al. Oprea - medic veterinar, director la Direcţia producţiei animale - Departamentul agriculturii de stat.
Petru P. Ordeanu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Reşiţa, jud. Caraş-Severin.
Ilie I. Orosan - inginer zootehnist, director tehnic la Departamentul agriculturii de stat.
Gavrilă Tudor C. Panait - mecanic agricol la I.A.S. Feteşti, judeţul Ialomiţa.
Cornel M. Patraş - inginer horticol, şef de fermă la I.A.S. Focşani, judeţul Vrancea.
Ioan V. Ploscaru - inginer agronom, director la I.A.S. Criş, judeţul Arad.
Alexandru Petre Pop - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Mihail Kogălniceanu, judeţul Tulcea.
Mircea G. Pop - inginer agronom, director la I.A.S. Gherla, judeţul Cluj.
Tiberiu I. Popeea - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Mînăstirea, judeţul Ilfov.
Constantin C. Popescu - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Murfatlar, judeţul Constanţa.
Nicolae D. Popescu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Insula Mare a Brăilei, judeţul Brăila.
Nicolae N. Paltine - îngrijitor viţei la I.A.S. Sfîntu Gheorghe, judeţul Covasna.
Anatolie I. Pănuş - inginer horticol, şef de fermă la I.A.S. Şegarcea, judeţul Dolj.
Ion V. Popa - mecanic agricol la I.A.S. Mihail Kogălniceanu, judeţul Constanţa.
Borcea St. Popîrlan - mecanic de atelier la I.A.S. Insula Mare a Brăilei, judeţul Brăila.
Gheorghe Gh. Pădureanu - tehnician, şef de fermă la I.A.S. Costeşti, judeţul Argeş.
Stan C. Piscanu - mecanic, şef de atelier la I.A.S. Leordeni, judeţul Argeş.
Mihai C. Pilici - îngrijitor ovine la I.A.S. Casimcea, judeţul Tulcea.
Simion V. Petre - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Buzău, judeţul Buzău.
Petru Gh. Plăcintă - inginer zootehnist, director la Întreprinderea avicolă de stat Bacău, judeţul Bacău.
Ludovic L. Pop - mulgător la I.A.S. Tăşnad, judeţul Satu Mare.
Sergiu G. Popescu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Slobozia, judeţul Ialomiţa.
Romeo N. Popescu - inginer mecanic, inginer şef mecanic la I.A.S. Tecuci, judeţul Galaţi.
Vasile St. Popescu - inginer agronom, director la I.A.S. Amzacea, judeţul Constanţa.
Buzescu Gh. Preda - inginer horticol, şef de fermă la I.A.S. Rîmnicu Vîlcea, judeţul Vîlcea.
Gheorghe M. Puchianu - economist, director economic la I.A.S. Slobozia, judeţul Ialomiţa.
Andrei S. Radu - îngrijitor tineret taurin la I.A.S. Titu, judeţul Dîmboviţa.
Ilie I. Resteman - inginer agronom, director la I.A.S. Satu Mare, judeţul Satu Mare.
Viorel M. Roşca - mulgător la I.A.S. Tîrgu Frumos, judeţul Iaşi.
Spiridon I. Rotaru - mecanic agricol la I.A.S. Bucium, judeţul Iaşi.
Ion M. Răducanu - inginer horticol la I.A.S. Breasta, judeţul Dolj.
Aurel A. Raita - inginer zootehnist, director tehnic la Departamentul agriculturii de stat.
Stoica C. Roman - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Baldovineşti, judeţul Brăila.
Leonid S. Romanescu - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Alexandria, judeţul Teleorman.
Ioan C. Roşca - inginer agronom, director la I.A.S. Deta, judeţul Timiş.
Vasile C. Roşoga - inginer agronom, director la I.A.S. Buziaş, judeţul Timiş.
Mihai I. Sălcudeanu - medic veterinar, director la Întreprinderea avicolă de stat Apahida, judeţul Cluj.
Gheorghe G. Scherer - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Apold, judeţul Sibiu.
Aurel S. Senchea - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Tîrgu Mureş, judeţul Mureş.
Ilie Gh. Sireteanu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Giurgiu, judeţul Ilfov.
Viorel I. Sandru - inginer agronom, director la I.A.S. Sibiu, judeţul Sibiu.
Constantin Gr. Şerban - inginer zootehnist, director tehnic la I.A.S. Bîrlad, judeţul Vaslui.
Marin F. Şerbănescu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Galaţi, judeţul Galaţi.
Constantin Gh. Şeica - inginer agronom, director la I.A.S. Iaşi, judeţul Iaşi.
Ioan A. Stoica - inginer agronom, director la I.A.S. Costeşti, judeţul Argeş.
Vasile I. Şerban - inginer agronom, director la I.A.S. Focşani, judeţul Vrancea.
Erofim V. Şerban - tehnician agronom, şef de fermă la I.A.S. Codlea, judeţul Braşov.
Ioan St. Szabo - mecanic la I.A.S. Cluj, judeţul Cluj.
Nicolae V. Scurtu - mulgător la I.A.S. Bacău, judeţul Bacău.
Pompiliu N. Stoica - muncitor la I.A.S. Pietroasele, judeţul Buzău.
Vasiliu I. Sabău - economist la I.A.S. Cluj, judeţul Cluj.
Petre S. Ştefan - instalator mecanic la I.A.S. "30 Decembrie", municipiul Bucureşti.
Ion M. Sîrb - muncitor la I.A.S. Tinca, judeţul Bihor.
Nicolae I. Silvăşeanu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Zalău, judeţul Sălaj.
Radu I. Şerbănescu - medic veterinar, inginer şef la I.A.S. Bucureşti, municipiul Bucureşti.
Eudoxie Mihail Sindelaru - funcţionar, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Aneta I. Topîrceanu - muncitor mulgător la I.A.S. Dragalina, judeţul Ialomiţa.
Ion I. Tamaş - mecanic agricol la I.A.S. - Bistriţa, judeţul Bistriţa-Năsăud.
Ion I. Trifan - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Oradea, judeţul Bihor.
Gheorghe I. Tudora - inginer agronom, director la I.A.S. Băileşti, judeţul Dolj.
Ioan A. Truţă - inginer agronom, director la I.A.S. Apoldu de Sus, judeţul Sibiu.
Vasile Z. Troie - mulgător la I.A.S. Buciumeni, judeţul Ilfov.
Liana Gh. Tărtăcuţă - inginer agronom economist, şef de serviciu la Departamentul agriculturii de stat.
Tiberiu L. Tomi - inginer zootehnist, director tehnic la I.A.S. Oradea, judeţul Bihor.
Dionisie St. Tocos - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Valea lui Mihai, judeţul Bihor.
Ion I. Tomescu - inginer agronom, director la I.A.S. Tîrgu Jiu, judeţul Gorj.
Ion I. Truţiu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Alexandria, judeţul Teleorman.
Ştefan St. Tyukodi - inginer agronom, director la I.A.S. Odoreu, judeţul Satu Mare.
Laurenţiu F. Tudose - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Murfatlar, judeţul Constanţa.
Ion Petru M. Tolea - medic veterinar la Departamentul agriculturii de stat.
Gheorghe V. Ursu - inginer agronom, director la I.A.S. Roman, judeţul Neamţ.
Constantin A. Ungureanu - inginer agronom, inspector general la Departamentul agriculturii de stat.
Constantin Ioan Uţică - economist la Departamentul agriculturii de stat.
Agricola C. Velicu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Drăgăneşti, judeţul Teleorman.
Călin I. Vernescu - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Pietroiu, judeţul Ialomiţa.
Ioana P. Vlad - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Sînnicolau Mare, judeţul Timiş.
Aurel Gr. Vlaicu - inginer hortiviticol, director tehnic la I.A.S. Bistriţa, judeţul Bistriţa-Năsăud.
Elena M. Vaida - muncitoare la I.A.S. Tinca, judeţul Bihor.
Ilie M. Vîntu - inginer zootehnist, director tehnic la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Tănase I. Vicleanu - inginer horticol, inginer şef la I.A.S. Odobeşti, judeţul Vrancea.
Anton A. Vinţan - mecanic agricol la I.A.S. Haţeg, judeţul Hunedoara.
Nicolae Gh. Voştinaru - inginer agronom, director tehnic la I.A.S. Baraţca, judeţul Arad.
Iosif I. Varga - inginer zootehnist, director la I.A.S. Tinca, judeţul Bihor.
Peter Ioszif Vogl - arhitect la Departamentul agriculturii de stat.
Wilb H. Petru - tractorist la I.A.S. Sînnicolau Mare, judeţul Timiş.
Ion Gh. Zamfir - mecanic la I.A.S. Siliştea, judeţul Brăila.
Mihail M. Zarzără - tractorist la I.A.S. Alexandria, judeţul Teleorman.
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Old 09-22-2014, 07:12 AM   #10
CtahhR
Forum Administrator
 
CtahhR's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Deep In The Archives.
Age: 12
Posts: 11,675
Re: Medal Of Labour.

Art. 5.

Se conferă ordinul Steaua Republicii Socialiste România clasa a IV-a tovarăşilor:

Ioan Gh. Aescht - muncitor la I.A.S. Codlea, judeţul Braşov.
Marin N. Capizisu - secretar general la Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor.
Florentin D. Cîrpan - inginer zootehnist, director la I.A.S. Beregsău, judeţul Timiş.
Mihai St. Doros - inginer agronom, director la I.A.S. Stăncuta, judeţul Brăila.
Mircea O. Decei - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Lehliu, judeţul Ialomiţa.
Ştefan M. Fazakaş - inginer agronom, director la I.A.S. Baraţca, judeţul Arad.
Nicolae A. Gimir - inginer agronom, director general la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Theodor St. Ghercu - arhitect, director la Institutul de studii, cercetări şi proiectări pentru construcţii zootehnice.
Onoriu E. Iacomi - inginer agronom, director la Întreprinderea de stat pentru creşterea şi îngrăşarea porcilor Căzăneşti, judeţul Ialomiţa.
Gheorghe V. Leonte - inginer agronom, director la I.A.S. Dumbrăveni, judeţul Sibiu.
Dumitru N. Moianu - secretar general la Ministerul Agriculturii, Industriei Alimentare, Silviculturii şi Apelor.
Florin I. Munteanu - tehnician, director la I.A.S. Popeşti-Sere, municipiul Bucureşti.
Ioan I. Mihu - inginer agronom, director la I.A.S. Timişoara, judeţul Timiş.
Eugen P. Ovezea - tehnician mecanic, şef de fermă la I.A.S. Pietroiu, judeţul Ialomiţa.
Victor Gr. Pelin - economist, director la Direcţia plan economic din Departamentul agriculturii de stat.
Constantin C. Petre - tehnician agronom, director la I.A.S. Cogealac, judeţul Constanţa.
Dan N. Sachelari - inginer zootehnist, director general adjunct la Direcţia generală a agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor, judeţul Ialomiţa.
Gheorghe I. Strejan - inginer mecanic agricol, director la Direcţia dotare şi întreţinere a utilajelor Departamentul agriculturii de stat.
Gheorghe C. Vîrjan - inginer horticol, director la I.A.S. Sînnicolau Mare, judeţul Timiş.
Marian I. Zbîrnea - inginer agronom, director la I.A.S. Sînnicolau Mare, judeţul Timiş.

Art. 6.

Se conferă ordinul Steaua Republicii Socialiste România clasa a V-a tovarăşilor:

Ioan I. Aldea - economist, director la I.A.S. Odobeşti, judeţul Vrancea.
Nicolae Cl. Babici - inginer agronom, director general la Direcţia generală a agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor, judeţul Satu Mare.
Mircea V. Bejan - inginer zootehnist, director la Întreprinderea avicolă de stat Băicoi, judeţul Prahova.
Ion V. Barău - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Gîrla Mare, judeţul Mehedinţi.
Marin I. Bădicioiu - inginer agronom, inspector de control la Departamentul agriculturii de stat.
Aristotel Gr. Blendea - inginer agronom, inginer şef la I.A.S. Jimbolia, judeţul Timiş.
Maria G. Bernath - muncitoare la I.A.S. Sere Arad, judeţul Arad.
Alexandru D. Bică - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Dealul Viilor, judeţul Mehedinţi.
Ioan Alex. Bîrsan - mulgător la ferma de vaci Nochrich din I.A.S. Agnita, judeţul Sibiu.
Remus R. Chioreanu - inginer agronom, director la I.A.S. Cluj, judeţul Cluj.
Petre N. Cloşcă - mecanic la I.A.S. Baldovineşti, judeţul Brăila.
Liviu T. Cojocaru - tehnician zootehnist, şef de fermă la I.A.S. Bîrlad, judeţul Vaslui.
Gheorghe N. Costea - inginer agronom la Departamentul agriculturii de stat.
Mihai G. Cuţuhan - inginer agronom, director general la Trustul pentru producţia nutreţurilor combinate.
Viorica Gh. Dinu - inginer zootehnist, şef de serviciu la Trustul pentru producţia avicolă.
Irimie A. Duka - economist, director economic la I.A.S. Sfîntu Gheorghe, judeţul Covasna.
Gheorghe I. Gavrilovici - inginer agronom, director la I.A.S. Măcin, judeţul Tulcea.
Ştefan Gh. Ghiculescu - mecanic de atelier la I.A.S. Blobozia, judeţul Ialomiţa.
Ioan D. Huludeţ - tractorist la ferma Vereşti din I.A.S. Suceava, judeţul Suceava.
Ion V. Ignat - mecanic la I.A.S. Tinca, judeţul Bihor.
Zeno N. Ilieş - inginer zootehnist, director la I.A.S. Mediaş, judeţul Sibiu.
Sebastian V. Lazăr - inginer zootehnist, şef de fermă la I.A.S. Roman, judeţul Neamţ.
Gheorghe Gh. Lăpuşneanu - mulgător la I.A.S. Dealul Bujorului, judeţul Galaţi.
Ioan M. Lup - inginer zootehnist, director la I.A.S. Gorneşti, judeţul Mureş.
Florea Gheorghe Marinescu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Colibaşi, judeţul Olt.
Ovidiu I. Milea - economist, director adjunct comercial la I.A.S. Codlea-Sere, judeţul Braşov.
Emil G. Mărgineanu - inginer agronom, director la I.A.S. Gîrla Mare, judeţul Mehedinţi.
Valerian I. Murafa - inginer agronom, director la I.A.S. Mănăstirea, judeţul Ilfov.
Marin M. Neaţă - inginer agronom la Departamentul agriculturii de stat.
Armand D. Nicodim - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Oradea-Sere, judeţul Bihor.
Ilarie V. Olteanu - mulgător la I.A.S. Jidveni, judeţul Alba.
Victor E. Oprescu - mecanic de atelier la I.A.S. Valea Călugărească, judeţul Prahova.
Aurel I. Petrovici - inginer agronom, director la I.A.S. Alba Iulia, judeţul Alba.
Mihai S. Popa - inginer agronom, director la I.A.S. Bucureşti, municipiul Bucureşti.
Nicolae C. Pui - mecanic agricol la I.A.S. Simeria, judeţul Hunedoara.
Vasile V. Pusok - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Miercurea-Ciuc, judeţul Harghita.
Mihai M. Rizea - inginer agronom, director general adjunct la Direcţia generală a agriculturii, industriei alimentare, silviculturii şi apelor, judeţul Argeş.
Ştefan Gh. Reinschneider - muncitor legumicol la I.A.S. Timişoara, judeţul Timiş.
Nicolae Gh. Sava - tehnician viticol, şef de fermă la I.A.S. Panciu, judeţul Vrancea.
Tudor A. Stanciu - mecanic, şef de atelier la I.A.S. Zimnicel, judeţul Teleorman.
Nicu D. Sava - economist, director economic la I.A.S. Galaţi, judeţul Galaţi.
Florian T. Şerbănescu - inginer agronom, şef de fermă la I.A.S. Turnu Măgurele, judeţul Teleorman.
Octavian N. Tănase - economist, director economic la I.A.S. Botoşani, judeţul Botoşani.
Aurel I. Vasilescu - inginer agronom, şeful sectorului de irigaţii de la I.A.S. Leordeni, judeţul Argeş.
Oprea N. Vîrvorea - mecanic agricol la I.A.S. Mihail Kogălniceanu, judeţul Tulcea.
Ilie Petre Volcov - inginer agronom, director la I.A.S. Lechinţa, judeţul Bistriţa-Năsăud.
Ioan I. Wilwert - economist, director economic la I.A.S. Variaş, judeţul Timiş.
Ştefan N. Zainea - inginer agronom, director la I.A.S. Lehliu, judeţul Ialomiţa.
__________________
"Signed with his own rubber stamp"
CtahhR is online now   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are Off
[IMG] code is Off
HTML code is Off


Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Labour Honour Medal. Dolf Mongolian Medals 25 02-07-2015 06:54 AM
Labour Merit Medal. Dennie B Hungarian Medals 12 01-26-2015 08:53 AM
Labour Order. riley1965 Lao People's Democratic Republic 8 10-13-2014 06:47 AM
Medal for Distinguished Labour S/N 63604 krzysztof Sold Soviet Awards Archive 1 12-01-2007 02:02 PM

RUSSIAN CAUCASIAN KINDJAL DAGGER MATCHING BELT NAGAIKA WHIP IN PRESENTATION BOX
$11900.0
RUSSIAN CAUCASIAN KINDJAL DAGGER MATCHING BELT NAGAIKA WHIP IN PRESENTATION BOX pictureOriginal Civil War Confederate Georgia State Seal Belt Buckle & Pistol Holster
$6500.0
Original Civil War Confederate Georgia State Seal Belt Buckle & Pistol Holster picture1861-1865 Authentic Civil War Confederate Haiman CS Belt Buckle Plate No Sword
$6500.0
1861-1865 Authentic Civil War Confederate Haiman CS Belt Buckle Plate No Sword pictureSUPER RARE 1850-1865 Civil War "Georgia" Confederate Belt Buckle Original Dig
$6500.0
SUPER RARE 1850-1865 Civil War Rare 1862 Civil War Confederate Shooters Belt And Buckle 100% Authentic No Sword
$6495.0
Rare 1862 Civil War Confederate Shooters Belt And Buckle 100% Authentic No Sword picture



All times are GMT -5. The time now is 05:52 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
Copyright ©2011 Arthur G. Bates III